Розмови автолюбителів про те, як у домашніх чи гаражних умовах відремонтувати автомобіль та повернути йому експлуатаційні якості можуть тривати вічно. Але й серед таких поширених та нескінченних тем для обговорення є свої фаворити. Кузов машини є проблемною частиною. Усунути неполадки в двигуні, коробці, підвісці можна за будь-якої складності ремонту. Самому це зробити складніше, але машина залишає шанси знову радувати господаря. Питання про те, як пофарбувати пороги автомобіля своїми руками знаходиться по інший бік барикад. Цей елемент кузова найбільше страждає через навантаження та механічні пошкодження. Фарбування ускладнюється необхідністю попередньої підготовки: іржаві, брудні, биті пороги фарбувати марно. Фарбування порогів авто своїми руками
Підготовка порогів авто до фарбування
Підготовка порогів авто до фарбування забирає чи не більше часу, ніж процес нанесення фарби. Дивуватися тут нема чому: зачистка іржі, покриття грунтовкою та шпатлювання (при необхідності) – трудомісткі процеси. Додаткові проблеми пов’язані одночасно з двома моментами. Насамперед пороги знаходяться дуже близько до дорожнього покриття, тому часті удари невеликого каміння або дорожнього сміття неодмінно призведуть до пошкодження лакофарбового покриття. У пошкоджені ділянки проникає сіль та хімікати, тому фарбування порогів – лише питання часу.
Друга проблема в тому, що конструкція виготовлення порогів автомобіля може бути знімною або цільною. Перший варіант дає можливість рихтувати невеликі ушкодження, при своєчасному виявленні, очевидно. А ось цільний поріг може довго руйнуватися під основним шаром фарби, а цей процес залишатиметься непоміченим від власника.
У таких умовах своєчасне виявлення проблеми та правильна підготовка до її усунення дозволить уникнути повної заміни. У цьому полягає і третя складність, адже фарбування порогів автомобіля своїми руками має на увазі відсутність великого досвіду. Адже іноді важливо прийняти правильне рішення і визначитися, простіше замінити поріг цілком або провести ремонт самотужки. Якщо вибір зроблено на користь останнього варіанту, то ось кілька порад щодо попередньої підготовки.
Зачищення порогів та інструменти
Зачищення порогів передбачає повне зняття лакофарбового покриття, усунення сколів та вм’ятин, вирівнювання поверхні. Пофарбувати пороги поверх нерівного, бітового шару металу – марна справа, яка тільки посилить проблему. Іржа буде також руйнувати металеву основу, потім фарба просто відвалитися, а на її місці утворюється дірка. Обійтися звичайним шматком наждачного паперу точно не вийде, тому послідовність дій і необхідний для роботи інструмент:
Миття. Найкраще використовувати спеціалізоване обладнання на мийці, сильний тиск води дозволить краще очистити поверхню. Але й традиційні ганчірки та щітки підійдуть – головне завдання повністю усунути забруднення, щоб оцінити стан.
Усунення сколів та тріщин. Тут нам знадобиться рубанок. Звичайні сколи помітні неозброєним поглядом, тому ділянки роботи рубанка помітні відразу. Згладити складні тріщини, тут потрібно пристосуватися до інструменту.
Шліфування швів. Обробка зварних швів проводиться шліфувальною машиною. Якщо такого інструменту під рукою немає, то підійде і звичайна болгарка зі спеціальною м’якою насадкою. Якщо ж шви знаходяться в важкодоступних місцях, а з порогами, що не знімаються, так зазвичай і буває, то можна використовувати звичайний наждаковий папір.
Повторне зачищення. Має сенс ще раз оглянути поверхню на предмет незначних бульбашок іржі. Шліфувальна насадка або наждачний папір стануть добрими союзниками.
Обробка антикорозійною рідиною. Це необов’язковий етап. Просто очистити вручну іржу буває непросто. Хімічні склади проникають у структуру та розщеплюють на дрібні частки. Час дії становить близько 10 хвилин, але поверхню потрібно попередньо знежирити.
Шпаклювання порогів
Після вирівнювання порога та знежирення поверхні порога можна приступати до шпаклювання. Цей етап є обов’язковим, якщо ви не хочете допустити відшаровування і нерівності після фарбування. Рекомендуємо заклеїти звичайним малярським скотчем основну частину дверей та корпусу авто, щоб шпаклівка не потрапила на кузов. Також важливо правильно вибрати вид шпаклівки. Це може бути:
софт – простий універсальний вид;
файн – фінальний шар при грубому шпаклюванні, застосовується для усунення дрібних дефектів та нерівностей;
алюмінієвий наповнювач – дуже простий склад при зверненні, зручний та легкий в обробці;
зі скловолокном – найміцніший і надійний вигляд, але дуже складний у використанні, застосовується тільки для закладення великих отворів.
Уважно прочитайте інструкцію на упаковці. Затверджувач додається до шпаклівки перед застосуванням складу. Для приготування суміші достатньо 1 хвилини. У загальному обсязі готової суміші затверджувач не повинен займати більше 2-4%, а на застосування суміші залишиться всього 5-7 хвилин часу, тому краще готувати склад невеликими порціями. Наносити матеріал потрібно обережними рухами, шар повинен бути тонким і рівним. Якщо потрібно використовувати різні типи шпаклівки, то між різними складами повинно пройти не менше 10 хвилин (до повного висихання).
Якщо ви використовуєте шпаклівку зі скловолокном для усунення значних пошкоджень, зверніть увагу, що, незважаючи на свою міцність, після висихання стає досить крихкою. Рекомендовано покривати закріплюючим шаром іншого складу.
Ґрунтовка порогів
Ґрунтовка порогів дозволить підготувати деталь корпусу до фарбування. Завдяки ґрунтовці можна побачити дрібні неточності та недоліки. Послідовність дій має бути такою:
Корпус машини обов’язково закрити спеціальною плівкою або використовувати газети та звичайний малярський скотч. Це особливо важливо, якщо ви плануєте використовувати нейтральний сірий колір складу, що відрізняється від основного кольору автомобіля.
Найпростіше приготує рідкий склад, для цього потрібно розвести ґрунт розчинником. Підібрати склад такого ж кольору, як і основний шар фарби на авто дуже складно, тому краще застосовувати стандартний сірий відтінок.
Наносити краще кілька шарів. Акуратними, рівномірними рухами потрібно наносити склад на поверхню порога для утворення рівномірного, рівного шару. Повторювати доти, доки результат не радуватиме око ідеально рівною поверхнею одного кольору. Якщо «вилазять» дефекти після шпаклювання, потрібно зачистити ділянки наждачкой і заґрунтувати ще раз.
Після висихання ґрунтового шару необхідно провести шліфування. Тут є два варіанти: по мокрому або сухому. У першому випадку використовується наждачка Р800, у другому – шкірка Р400.
Фарбування порогів авто своїми руками
Ми підійшли до етапу в роботі – забарвленні. Звертаємо увагу: на момент фарбування пороги повинні бути повністю очищені від попереднього лакофарбового покриття, іржа, дефекти та нерівності повністю усунуті шліфувальною машинкою або наждачкою, поверхня оброблена ґрунтовкою. Шар фарби виконує як декоративні функції, це ще й додаткове захисне покриття. Тому до вибору матеріалів підходять скрупульозно. Крім різниці у виробнику та якості складу, суперечки йдуть між використанням звичайної фарби або антигравію.
Чим краще пофарбувати пороги на авто
У антигравію та фарби багато в чому схожі характеристики, особливо якщо додатково покривати шар фарби лаком. Але є й розбіжності. Взагалі, зовсім необов’язково ставити питання вибору між фарбою та антигравієм рубом – це не взаємовиключні речі. Але вибір робиться кожним власником залежно від стану порогів, досвіду у роботі, а також фінансових можливостей. Оскільки покриття фарбою все ще залишається більш поширеним способом, ми почнемо розмову з антигравію. Про нього існує багато міфів, які не відповідають дійсності
Як пофарбувати пороги антигравієм
Матеріал є рідким складом, що дає додатковий захист кузову від дрібних пошкоджень і хімікатів. Багато власників відмовляються застосовувати гравій, вважаючи, що він буває лише чорного кольору. У вільному продажу є антигравій різного кольору. Якщо підібрати відповідний під основний колір кузова склад не вдається, можна використовувати кольори. Інша частина автолюбителів припускається помилок у ході роботи, не дотримується технічного процесу, через що склад втрачає свої експлуатаційні якості. Ось кілька поширених помилок:
Покриття прямо на іржу. Антигравій вимагає всіх етапів підготовки, актуальних для фарбування машини. Багато перекупів намагаються таким чином замаскувати стан порогів. Проблема в тому, що під шаром гравію швидкість появи корозії зростає, тому вона відвалиться дуже швидко.
Покриття голий метал. Ще раз звертаємо вашу увагу, антигравій не замінює фарби, а є додатковим захисним шаром. Антигравій – дуже легкий, пористий та дихаючий матеріал, тому захистити голий метал від вологи та хімікатів він не зможе.
Покриття без матівки. Ви зачистили пороги від фарби та іржі, зачистили, покрили ґрунтовкою (можливо, зробили ще один шар фарбою), нанесли антигравій потрібно кольору – все добре і без матовки. Але варто спробувати відмити машину керхер і матеріал просто відвалиться великими шматками.
Як пофарбувати пороги авто антигравієм? Щоб робити все відповідно до технічного процесу, потрібно виконати всі підготовчі роботи: миття, зачистка, усунення нерівностей, шпаклювання, ґрунтовка, фарбування (можна одним шаром). Наносимо антигравій, звичайного чорного кольору, виконуємо матування за допомогою нождачного паперу і робимо фарбування.
Як пофарбувати пороги антигравієм
Матеріал є рідким складом, що дає додатковий захист кузову від дрібних пошкоджень і хімікатів. Багато власників відмовляються застосовувати гравій, вважаючи, що він буває лише чорного кольору. У вільному продажу є антигравій різного кольору. Якщо підібрати відповідний під основний колір кузова склад не вдається, можна використовувати кольори. Інша частина автолюбителів припускається помилок у ході роботи, не дотримується технічного процесу, через що склад втрачає свої експлуатаційні якості. Ось кілька поширених помилок:
Покриття прямо на іржу. Антигравій вимагає всіх етапів підготовки, актуальних для фарбування машини. Багато перекупів намагаються таким чином замаскувати стан порогів. Проблема в тому, що під шаром гравію швидкість появи корозії зростає, тому вона відвалиться дуже швидко.
Покриття голий метал. Ще раз звертаємо вашу увагу, антигравій не замінює фарби, а є додатковим захисним шаром. Антигравій – дуже легкий, пористий та дихаючий матеріал, тому захистити голий метал від вологи та хімікатів він не зможе.
Покриття без матівки. Ви зачистили пороги від фарби та іржі, зачистили, покрили ґрунтовкою (можливо, зробили ще один шар фарбою), нанесли антигравій потрібно кольору – все добре і без матовки. Але варто спробувати відмити машину керхер і матеріал просто відвалиться великими шматками.
Як пофарбувати пороги авто антигравієм? Щоб робити все відповідно до технічного процесу, потрібно виконати всі підготовчі роботи: миття, зачистка, усунення нерівностей, шпаклювання, ґрунтовка, фарбування (можна одним шаром). Наносимо антигравій, звичайного чорного кольору, виконуємо матування за допомогою нождачного паперу і робимо фарбування.
Як пофарбувати пороги фарбою своїми руками
Звичайне фарбування є аналогічним процесом, за винятком антигравійного покриття. Після повної підготовки до фарбування та нанесення ґрунтовки, потрібно підібрати фарбу потрібного кольору та додати її в фарбопульти. Можна застосовувати і звичайний балончик, але витрати на такий спосіб будуть вищими, а підібрати колір буде складніше. Сам процес ми описуватимемо з урахуванням наступного розтину лаком, т.к. така технологія захистить пороги на більш тривалий термін:
Фарба наноситься фарбопультом на відстані 25 сантиметрів від порога. Не варто нагадувати, що краще закрити решту корпусу.
Потрібно почекати близько 7-10 хвилин до висихання тонкого шару і повторити процедуру ще 3-4 рази.
Розбавляємо лак згідно з інструкцією на упаковці.
Додаємо склад у фарборозпилювач і наносимо під тиском в 1 – 1,5 атмосфери, чекаємо на повне висихання і повторюємо процедуру ще один раз.
Готуємо ще одну суміш: розмивний розчинник і лак у співвідношенні 1: 1. Розпорошуємо 3-м шаром.
Знімаємо захисне покриття з корпусу та обробляємо перехідну ділянку сумішшю з ще більшим відсотковим вмістом розчинника для вирівнювання кольору. Покриваємо ще одним шаром із чистого розчинника.
Все, що залишається – дати порогам висохнути остаточно протягом 2 – 3 діб, зробити полірування та шліфування. Всієї поверхні. Якщо робити все згідно з описаною технологією, то пороги ще довго залишатимуться захищеними від іржі. Антиграфій та фарбування в лакофарбовому покриттям – гарний захист від механічних пошкоджень та проникнення хімікатів у зимовий період.